notice

Ostatnia aktualizacja cen 1-1-2020. Zarejestruj się aby otrzymać dostęp do informacji o cenach (dostępny po zalogowaniu).

3 aandachtspunten voor de aanschaf van diamanten

Zakup diamentów przez osobę prywatną

Teraz osoby prywatne zyskują gwarancję zakupu uczciwych diamentów o wysokiej jakości za pośrednictwem hurtownika diamentów, Diberget:

  • Diamenty z certyfikatem lub bez certyfikatu
  • Gwarantowane uczciwe diamenty
  • Szybka oferta najlepszych jubilerów i złotników
  • Zamawianie diamentów u jubilerów w swojej okolicy

Zamawianie diamentów w Diberget przez osoby prywatne

Diberget nie dostarcza diamentów bezpośrednio osobom prywatnym, ale zapewnia, że mogą Państwo odebrać swoje diamenty u odpowiedniego jubilera lub złotnika. Wystarczy zostawić tu swoje dane, a my przekażemy je do szeregu jubilerów i złotników w okolicy. Oni skontaktują się z Państwem i prześlą ofertę, aby mogli Państwo zamówić uczciwe diamenty wysokiej jakości. Ponadto możliwe jest również przesłanie zapytania za pośrednictwem naszej internetowej bazy danych o diamentach.

Tutaj należy wypełnić formularz kontaktowy

Uczciwe diamenty

Wszyscy handlarze, od których kupujemy nasze diamenty, posiadają certyfikat Kimberley Proces. Jest to międzynarodowe partnerstwo, które certyfikuje diamenty według pochodzenia. Dlatego można być pewnym, że nasze diamenty nie są „krwawymi” ani spornymi diamentami.

Diamenty z certyfikatem

Przy zakupie diamantu możliwy jest wybór między certyfikowanymi diamentami a diamentami bez certyfikatu. Certyfikacja diamentu odbywa się zgodnie z uzgodnioną międzynarodową normą. Dzięki certyfikatowi mamy pewność co do jakości diamentu. Jednak certyfikat nie wskazuje wartości diamentu. Jest to wyłącznie analiza jakości diamentu i nie decyduje o tym, ile diament jest wart. Kontrolowane są następujące właściwości diamentu:

  • Szlif
  • Wymiary
  • Masa
  • Barwa
  • Czystość
  • Jakość szlifu

Diamenty bez certyfikatu

Pod względem jakości zasadniczo nie ma różnicy między diamentami certyfikowanymi i niecertyfikowanymi. Diamenty bez certyfikatu nie zostały ocenione przez laboratorium, w związku z czym nie ma 100% pewności co do jakości diamentu. Z drugiej strony nie zostały poniesione żadne koszty związane z oceną diamentu, co oznacza, że cena jest niższa niż w przypadku diamentów z certyfikatem.

Ceny diamentów

Cena diamentu jest określana na podstawie czterech kryteriów. Kryteria te nazywane są 4C: cut, carat, clarity i colour.

Cut (szlif) Rodzaj szlifu diamentu jest związany z wewnętrznymi proporcjami kamienia i metodą szlifowania. Różne rodzaje szlifów dają unikalny sposób na rozszczepienie światła.

Carat (karat) Termin karat jest używany do pomiaru masy kamieni szlachetnych. Jeden karat to 0,2 grama, a diament o masie 0,6 grama określany jest jako diament 3-karatowy.

Clarity (czystość) Czystość diamentu jest unikalna i można ją porównać do odcisku palca człowieka. Na ten czynnik mogą wpływać ewentualne skazy zewnętrzne (wynikające z procesu szlifowania lub zużycia) oraz skazy wewnętrzne (jak plamy lub pęknięcia).

Colour (barwa) Barwa diamentu ma duży wpływ na cenę. Ogólnie rzecz biorąc, im mniej barwy ma diament, tym jest cenniejszy. Skala zaczyna się od D i kończy na Z, gdzie D jest najlepszą możliwą barwą.

Dlaczego diamenty od Diberget?

Diberget to handlarz diamentów w Antwerpii, który dostarcza diamenty jubilerom i złotnikom. Jubilerzy i złotnicy z całej Europy i Stanów Zjednoczonych kupują swoje diamenty od Diberget. Wybierają Diberget ze względu na wysoką jakość i gwarancję uczciwych diamentów.

Kontakt

Jeśli mają Państwo pytania, uwagi lub chcą Państwo złożyć zamówienie, mogą Państwo dać nam o tym znać za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego. (Nie widać cen? Najpierw należy się zarejestrować na naszej stronie. Po zalogowaniu można zobaczyć informacje o cenach.)